«Дизайн» (про спеціальність і освітні програми)
Кафедра дизайну
Чому варто здобувати спеціальність «Дизайн» ?
- збалансована (теоретично та практично) навчальна програма, яка дає змогу отримати ґрунтовні знання та навички, що перетворять ваше захоплення в професійне досягнення, а хобі - в прибуткову професію
- в Університеті діє низка освітніх, соціальних, корпоративних та PR-проектів для творчих студентів з метою формування якісного професійного середовища
- формування креативного стилю аналітичного мислення, комунікаційних вмінь і навичок, здатності використовувати сучасні комп’ютерні та інформаційні технології – провідна роль у підготовці фахівців з дизайну
-
Інформація про спеціальність
На сучасному ринку праці професіонали завжди цінуються, а дизайнери представляють популярну і досить високооплачувану спеціальність. Якщо ж врахувати, що займатися такою справою не тільки престижно, але і дуже цікаво, стає зрозумілим, чому професія дизайнера така затребувана серед абітурієнтів. Дизайн – це мистецтво компонування, стилістики та краси. Сфера дизайну поєднує в собі цілу низку напрямків. Крім того, дизайн позначає собою багатогранну сучасну спеціальність.
Професійна підготовка фахівців з дизайну ґрунтується на вивченні суміжних дизайну видах проектної діяльності в області технології та конструювання різних видів технологічного виробництва з різних матеріалів.
Молоді дизайнери активно застосують свої професійні знання та беруть участь в дизайн-конкурсах і художніх виставках, які допомагають виробляти професійне бачення світу.
Дипломовані дизайнери можуть працювати у сфері дизайн – індустрії, підприємництва, творчих індустрій та обіймати первинні посади в органах державної влади різних рівнів, у міжнародних та недержавних організаціях, у комерційних структурах та науково-дослідницьких інституціях за відповідним профілем це далеко не весь список сфери застосування знань і навичок фахівців із дизайну.
Підготовка фахівців за напрямом спеціальності «Дизайн» здійснюється на кафедрі дизайну.
Спеціальність «Дизайн» – це актуальний та затребуваний напрям.
Університет «КРОК» пропонує такі освітні програми:
- «Дизайн» бакалавр
- «Дизайн середовища» бакалавр
Після закінчення навчання в Університеті випускники кафедри захищають дипломний проект, їм присвоюється кваліфікація - бакалавр з дизайну.
-
Освітня програма «Дизайн» | бакалавр
Вступники на спеціальність «Дизайн» можуть обрати освітню програму «Дизайн одягу» на 3 курсі
Дизайнер одягу вміє працювати з візуальним матеріалом, шукати натхнення для створення авторського стилю, розробляти mood-board, працювати з прикрасами та аксесуарами, а також аналізувати fashion-зображення, етнічні стилі різних народів, які вплинули на всесвітню моду тощо. Сфера діяльності дизайнера одягу – це вміння поєднувати кольори та принти відповідно до типів зовнішності з метою створення ефективного гардеробу.
Дизайн одягу – це один з напрямків творчої діяльності, метою якої є проектування комфортного, функціонально виправданого, естетично-цілісного одягу, як одного з елементів предметного середовища, який відповідає належним матеріальним та духовним вимогам споживача.
Вступивши на спеціальність «Дизайн» освітня програма «Дизайн одягу», ви зможете опанувати основи дизайну одягу, навчитесь створювати колекції для світових подіумів, отримаєте знання з фешн-ілюстрації, макетування та моделювання, історії костюму і моди та ін. Крім того, ви опануєте практичними навичками зі створення форми костюму, конструювання одягу, проектування та технологій виготовлення швейних виробів. Оволодієте комп'ютерними програмами і графічним пакетом, який дає можливість студентам набувати необхідні для дизайнера навички, використовувати сучасні комп'ютерні технології при розробці та створенні інноваційних технологій у дизайні одягу, а також розробляти колекції одягу для вітчизняної модної індустрії.
Спеціаліст із дизайну одягу – це перспективна та цікава професія, яка дозволяє постійно розвиватися та самовдосконалюватися.
Ключові професійні компетентності
Знання та вміння, яких набувають студенти в процесі навчання:
- знання з композиційної побудови об’єктів дизайну
- знання з ергономіки та художнього конструювання
- навички з проектування та технологій виготовлення об’єктів дизайну
- навички проектної графіки
- знання з кольорознавства для створення колористичного вирішення майбутнього дизайнерського об’єкта
Основні дисципліни
«Історія дизайну», «Рисунок», «Живопис», «Основи композиції та колористика», «Комп’ютерне моделювання одягу», «Основи формоутворення», «Макетування та моделювання», «Матеріалознавство», «Брендинг і портфоліо» та «Основи конструювання».
- Fashion-ілюстрація Fashion-ілюстрація
- Дизайн-проектування одягу Дизайн-проектування одягу
- Основи композиції та колористика Основи композиції та колористика
- Формотворення в костюмі Формотворення в костюмі
View the embedded image gallery online at:
http://2019-new-1.krok.edu.ua/ua/navchalni-programi/fep/dizajn#sigProGalleria6720a216f6Дисципліни освітньої програми: «Формотворення в костюмі», «Комп’ютерне моделювання одягу», «Інноваційні технології в дизайні одягу», «Технології швейних виробів».
Працевлаштування
Особа, що отримала ступінь бакалавра з дизайну, може здійснювати професійну діяльність у сфері дизайн–індустрії, підприємництва у сфері творчих індустрій та обіймати первинні посади в органах державної влади різних рівнів, у міжнародних та недержавних організаціях, у комерційних структурах та науково-дослідницьких інституціях за відповідним профілем
-
Освітня програма «Дизайн середовища» | бакалавр
Вступники на спеціальність «Дизайн» можуть обрати освітню програму «Дизайн середовища».
З дизайном середовища кожен має справу щодня. Житловий простір – квартири та індивідуальні будинки, громадський простір – об’єкти готельно-ресторанної сфери обслуговування, магазини, торгово-розважальні комплекси, офісні об’єкти, окремі елементи дизайну середовища: дитячі ігрові майданчики, садово-паркові меблі, виставкові стенди, вітрини, стіни, фасади будинків – все, що оточує сучасну людину – сфера діяльності дизайнера середовища.
Дизайн середовища – це ефективне використання простору, що побудовано на принципі збалансованого дотримання функціональних та естетичних вимог до об’єкта розробки.
Вступивши на спеціальність «Дизайн», ви зможете опанувати основи проектування дизайну середовища, отримаєте знання з проектної графіки, ландшафтного проектування, дизайну інтер’єру та ін. Крім того, оволодієте практичними навичками з проектування та технологій виготовлення об’єктного наповнення середовища. Освоєння комп'ютерних програм і графічних пакетів надасть можливість студентам використовувати сучасні комп'ютерні технології при розробці інтер’єру житлових та громадських об’єктів та при проектуванні ландшафтних об’єктів.
Спеціаліст із дизайну середовища – це перспективна та цікава професія, яка дозволяє постійно розвиватися, допомагати іншим людям і змінювати світ на краще.
Ключові професійні компетентності
Знання та вміння, яких набувають студенти в процесі навчання:
- знання з композиційної побудови об’єктів дизайну
- знання з ергономіки та художнього конструювання
- навички з проектування та технологій виготовлення об’єктів дизайну
- навички проектної графіки
- знання з кольорознавства для створення колористичного вирішення майбутнього дизайнерського об’єкта
Основні дисципліни
«Історія дизайну», «Рисунок», «Живопис», «Основи композиції та колористика», «Комп’ютерне проектування», «Основи формоутворення», «Макетування та моделювання», «Матеріалознавство», «Брендинг і портфоліо», «Проектна графіка» та «Основи конструювання».
Дисципліни освітньої програми: «Основи проектування дизайну середовища», «3-D моделювання», «Інноваційні технології в дизайні середовища», «Технології оздоблення ландшафту» та «Техніко-економічні показники проектування»
Вміння використовувати колір та його роль у дизайні лежать в основі дисциплін «Рисунок», «Живопис» і «Основи композиції та колористика». Під час занять із дисциплін «Матеріалознавство», «Основи конструювання» та «Інноваційні технології в дизайні середовища» наші студенти зможуть набути знань із варіативності основних оздоблювальних матеріалів, вивчити сучасні технологічні аспекти формування простору, навчаться розраховувати конструктивні елементи у середовищі.
Практика
Здобувачі ступеня вищої освіти за спеціальністю «Дизайн» освітня програма «Дизайн середовища» мають змогу пройти виробничу практику на базі:
- Gurudesign дизайн-студія інтер'єру
- Студія дизайну інтер'єру Оксани Новошицької
- Decoration Club Furniture store. Interior design studio. Textile Company
- ABC і Стиль & Комфорт студія текстильного дизайну
- Drachevska-design дизайн-студія Ірини Драчевської
- ART Stepanov landscape company
- Bicolor - Студія керамічного інтер'єру
- Студія дизайну інтер'єрів Сокрута Андрія
- Студія інтер'єру та меблів Cappuccino
Працевлаштування
Фахівці з дизайну середовища можуть працювати у великих будівельних компаніях, державних органах або у власній проектній майстерні чи дизайн-студії, де можуть приймати приватні замовлення.