Спеціальність «Комп’ютерні науки та інформаційні технології»

Коледж економіки, права та інформаційних технологій

  • Інформація про спеціальність

    Навчання за спеціальністю «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» передбачає опанування широкого спектра сучасного прикладного програмного забезпечення високого рівня, яке використовується в галузях промисловості, бізнесу та менеджменту.

    Під час навчання студенти отримують комп’ютерну, математичну, соціально-економічну та гуманітарну підготовку, здобувають ґрунтовні знання, необхідні для реалізації за одним із найбільш перспективних у світі професійних напрямів.

    У рамках спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» пропонуються для вступу такі спеціалізації:

  • Спеціалізація «Комп’ютерна графіка та анімація» | молодший спеціаліст

    Вступники на спеціальність «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» в Коледжі можуть обрати спеціалізацію «Комп’ютерна графіка та анімація».

    Спеціалізація – це конкретизація фаху й набуття більш вузьких знань у рамках професії. На рівні молодшого спеціаліста спеціалізація в межах спеціальності починається з другого курсу, коли з’являються відмінності в переліку вибіркових дисциплін. До цього часу студент має можливість змінити спеціалізацію за попереднім узгодженням з директором Коледжу без академічної різниці.

    Спеціалізація «Комп’ютерна графіка та анімація» — це комплексна підготовка кваліфікованих фахівців комп'ютерної графіки в кіно, рекламі, анімації, телебаченні, розробці ігор і медіа-індустрії. Високий рівень навчання забезпечується тісним зв'язком з індустрією, що допомагає вибудовувати освітній процес у відповідності до її вимог.

    Програма кожної дисципліни включає блок необхідних теоретичних питань та поглиблене освоєння практики на основі реальних проектів. При цьому приділяється велика увага суміжним практичним областям, що необхідні для спеціалізації.

    Спеціаліст з комп’ютерної графіки та анімації – це універсальний, але водночас вузькоспеціалізований фахівець, творча особистість і в той же час терплячий співробітник «конвеєрного» виробництва, що володіє всіма традиційними для професії навичками і першим освоює нові технології.

    У процесі навчання студенти отримують практичні навички з розробки концепцій та графічної підтримки веб-проектів (загальний стиль, модулі, банерні блоки, елементи навігації), вчаться створювати загальний стиль та графічне оформлення промоакцій компанії (банери, рекламні блоки), розроблювати графічне оформлення офлайн-проектів (макети POS-матеріалів – брошури, буклети, флаєри, візитівки; точки продажу – вітрини, сіті-лайти, ресепшен-зони, виставкові зони).

    Працевлаштування

    Випускники мають можливість працювати в мультиплікаційних студіях, у виробництві кіно і телевізійного контенту, рекламній та ігровій індустріях. Достатньо великий попит є на фахівців художнього 3D-моделювання, концепт-художників, дизайнерів ігрових (мобільних) інтерфейсів, аніматорів, 3D-художників

    Продовження навчання

    Випускники з дипломом молодшого спеціаліста можуть продовжити навчання для здобуття ступеня бакалавра, а в подальшому – магістра та доктора філософії

     
  • Спеціалізація «Комп’ютерні мережі та адміністрування» | молодший спеціаліст

    Вступники на спеціальність «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» в Коледжі можуть обрати спеціалізацію «Комп’ютерні мережі та адміністрування».

    Спеціалізація – це конкретизація фаху й набуття більш вузьких знань у рамках професії. На рівні молодшого спеціаліста спеціалізація в межах спеціальності починається з другого курсу, коли з’являються відмінності в переліку вибіркових дисциплін. До цього часу студент має можливість змінити спеціалізацію за попереднім узгодженням з директором Коледжу без академічної різниці.

    Спеціалізація «Комп’ютерні мережі та адміністрування» об'єднує традиційну освіту, засновану на безпосередньому контакті викладача зі студентами, з мультимедійними навчальними курсами і засобами тестування на базі інтернет-технологій.

    Спеціалізація готує своїх майбутніх випускників до роботи, що пов'язана з використанням мережевих та інформаційних технологій у державному і приватному секторах економіки.

    Фахівець з комп’ютерних мереж та адміністрування – це спеціаліст, в обов'язки якого входить забезпечення роботи комп'ютерної техніки, операційних систем, програмного забезпечення і контроль за рівнем інформаційної безпеки. Інакше кажучи, це вищий IT-менеджер, який відповідає за безперебійну роботу і безпеку IT у компанії.

    У процесі навчання студенти отримують практичний досвід в адмініструванні серверів на операційній системі Windows, отримують практичні навички роботи з активним та пасивним мережевим обладнанням і підтримкою користувацьких додатків.

    Працевлаштування

    Випускники спеціалізації «Комп’ютерні мережі та адміністрування» можуть займати такі посади:

    • Системний адміністратор – займається підтримкою працездатності невеликого парку комп'ютерної техніки та обслуговуванням мережі.
    • Адміністратор мережі – займається розробкою та обслуговуванням мереж.
    • Системний інженер (або системний архітектор) – займається побудовою корпоративної інформаційної інфраструктури на рівні додатків.
    • Адміністратор безпеки мережі – займається проблемами інформаційної безпеки, документуванням політики безпеки, регламентів і положень про інформаційні ресурси.
    • Адміністратор веб-сервера – займається встановленням, налаштуванням і обслуговуванням програмного забезпечення веб-серверів.
    • Адміністратор баз даних – спеціалізується на обслуговуванні баз даних.
    • Адміністратор поштових серверів – займається налаштуванням і підтримкою електронної пошти

    Продовження навчання

    Випускники з дипломом молодшого спеціаліста можуть продовжити навчання для здобуття ступеня бакалавра, а в подальшому – магістра та доктора філософії

     

Галузь знань

  • Інформаційні технології

Освітньо-кваліфікаційний рівень

  • Молодший спеціаліст

Освітні програми

  • Комп’ютерна графіка та анімація
  • Комп’ютерні мережі та адміністрування

Форма навчання

  • денна – 4 роки