Кафедра комп'ютерних наук
створена у 2010 році
Ми працюємо для Вас
Пн. - Пт.: 9:00 – 18:00
Без обідньої перерви
Cб. - Нд.: за розкладом викладачів
Стрімкий прогрес цифрових технологій дедалі швидше змінює світ навколо та нас самих. Завдяки безлічі наукових відкриттів, конструкторських рішень, креативних ідей та фанатичній праці людей розвивається сектор інформаційних технологій і телекомунікацій. Його щорічне зростання на 25% перевищує показники кращих економік світу, а світові ІТ-бренди стали найуспішнішими бізнес-проектами останніх десятиліть. Більшість аналітиків вважають ринок праці у сфері ІТ найбільш перспективним у ХХІ столітті, що підтверджується 30–50-відсотковою динамікою навіть в умовах економічної скрути. В Україні існує стійкий попит на фахівців різного ґатунку: від помічника системного адміністратора до IT-директора. Великий незадоволений попит на комп’ютерників стабільно існує в США та ЄС.
В Університеті «КРОК» підготовка фахівців із комп’ютерних наук здійснюється з 2004 року – спочатку на рівні молодшого спеціаліста в Коледжі економіки, права та інформаційних технологій, а тепер і на рівні бакалавра за спеціальністю «Комп’ютерні науки» в складі Навчально-наукового інституту інформаційних та комунікаційних технологій. Випускаючою є кафедра комп’ютерних наук. Під методичною опікою кафедри працюють Центр інформаційних технологій Університету, відділ автоматизації управління університетом і навчальним процесом, а також сектор автоматизації навчально-наукової бібліотеки. При кафедрі створюються профільні лабораторії та філії на підприємствах ІТ-галузі.
Одним з провідних викладачів кафедри комп’ютерних наук є Терзян Тигран Корюнович, кандидат технічних наук. Провідний фахівець кафедри з конструювання програмного забезпечення автоматизованих систем, брав участь у розробці програмного пакету «ГЕОПОИСК» для обробки та інтерпретації даних геофізичного дослідження свердловин. Нагороджений знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України».
У розпорядженні студентів Навчально-наукового інституту інформаційних та комунікаційних технологій кращі комп’ютерні класи Університету із сучасним комп’ютерним та телекомунікаційним обладнанням.
Для здобуття професії в галузі ІТ необхідно не лише «дружити» з математикою та інформатикою, а й бути готовим до роботи в умовах швидкого технічного прогресу і впровадження новітніх технологій. Для того щоб триматися в мейнстримі й завжди мати цікаву та прибуткову роботу, необхідно прагнути постійного розвитку і навчання. Належне знання англійської мови відразу розширить коло можливостей спеціаліста.
Найбільш популярною та розповсюдженою є професія програміста, який працює над створенням та налагодженням програмного забезпечення в різних організаціях. Практично кожній фірмі сьогодні потрібні системні адміністратори, які відповідають за роботу локальних комп’ютерних мереж. Спеціальна комп’ютерна освіта необхідна багатьом менеджерам із продажу IT-рішень у фірмах – системних інтеграторах, але цим фахівцям додатково потрібні знання у сферах менеджменту, маркетингу та психології. Постійно зростає потреба у спеціалістах зі створення та підтримки веб-сайтів, а також у галузі веб-комерції. Професіонали у сфері технічної підтримки та впровадження комп’ютерних технологій надають широкий спектр послуг. Систематично виникають нові професії на межі бізнесу та ІТ, що відразу посідають топові позиції в рейтингах привабливості для працівників. Сьогодні великі можливості відкриваються перед ІТ-фахівцями як у великих корпораціях, так і в маленьких фірмах, дедалі більше працівників користуються перевагами фрілансу. Кар’єрні перспективи для комп’ютерників – посади ІТ-директорів, керівників відповідних відділів і департаментів, які існують практично в кожній державній та приватній організації. Для самостійних та ініціативних існує великий простір для розвитку власної підприємницької активності.
Студенти кафедри комп’ютерних наук активно приймають участь у конкурсах та інших науково-практичних заходах. Так, у 2015 році команда студентів спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» отримала І місце в номінації «Хмарні технології» і ІІ місце в номінації «2D-3D графіка» у щорічному студентському конкурсі ІТ – проектів «IT -Maritime».
Провідні викладачі
Основні дисципліни
» 2D та 3D-моделювання » Big Data » Адміністрування Cisco » Адміністрування Unix - серверів » Адміністрування Windows Server » Алгоритми та структури даних » Алгоритмізація та програмування » Архітектура комп'ютерних систем » Бази даних » Бізнес-моделювання та управління вимогами » Web-технології » Вступ до фаху » Графіка комп'ютерних ігор » Економіка та основи ІТ-бізнесу » Інноваційні технології баз даних» Іноземна мова в ІТ(англ.) » Інтелектуальний аналіз даних» Інформаційні та цифрові технології » Інформатика (англ.) » Інформатика та комп'ютерна техніка » Інформатика та комп'ютерна техніка (англ.) » Інформаційні системи та технології » Комп'ютерна анімація » Комп'ютерна графіка» Комп’ютерні мережі» Криптографія » Крос-платформне програмування » Логічне програмування » Логічне програмування » Людино-машинна взаємодія » Математичні основи комп'ютерної графіки » Мережева безпека » Об'єктно-орієнтоване програмування » Операційні системи » Паралельні та розподілені обчислення » Патентознавство та інтелектуальна власність » Переддипломна практика » Прикладні комп'ютерні технології (англ.) » Програмування на JAVA » Програмування на Java EE » Проектно-технологічна практика » Проектування інформаційних систем » Сертифікація, стандартизація, якість в ІТ сфері » Системний аналіз » Створення та обробка цифрових відеозображень » Сучасні інформаційні технології » Технологія доповненості й віртуальної реальності » Технологія створення програмного забезпечення » Управління ІТ-проектами » Функціональне програмування » Хмарні технології » Чисельні методи та моделювання систем » Штучний інтелект