Кафедра теорії та історії держави і права
створена в 1994 році
Завідувач кафедри
Копиленко Олександр Любимович
доктор юридичних наук, професор
дійсний член (академік)
Національної академії наук України
та Національної академії
правових наук України,
заслужений юрист України
В.о. заступника завідувача
Баликін Іван Ігорович
кандидат історичних наук
Кабінет 403
(+38 044) 455-69-83, вн. 115
Ми працюємо для Вас:
пн. – пт.: 10:00 – 19:00
перерва: 13:00 – 14:00
сб., нд.: вихідні
Діяльність кафедри організована відповідно до планів роботи Університету економіки та права «КРОК», Перспективного плану науково-дослідної роботи на 2015–2016 роки, зареєстрованої теми науково-дослідної роботи в УкрІНТЕІ «Проблеми застосування норм права в процесі розбудови правової, демократичної, соціально орієнтованої держави з широко розгалуженими інститутами громадянського суспільства», плану роботи кафедри теорії та історії держави і права й зосереджується на таких напрямах:
- забезпечення навчального процесу юридичного факультету денної і заочної форм навчання та магістратури, факультету міжнародних відносин, факультету економіки та підприємництва, факультету заочного навчання, Коледжу економіки, права та інформаційних технологій з навчальних дисциплін: теорія та історія держави і права, правознавство, юридична деонтологія;
- навчально-методичне забезпечення дисциплін кафедри;
- забезпечення проходження навчальної та виробничої практик студентами факультету;
- організація та забезпечення виховної роботи зі студентами;
- здійснення науково-дослідної роботи в межах загальнокафедральної тематики та згідно з індивідуальними планами викладачів.
НАУКОВА РОБОТА
Основні напрями науково-дослідної роботи викладачів кафедри відповідно до затвердженої загальнокафедральної тематики:
- дослідження проблем законотворчості та визначення шляхів їх подолання в Україні;
- дослідження проблем реалізації норм права та визначення основних шляхів їх подолання;
- участь у розробці проектів законодавчих та інших нормативних актів із питань організації та діяльності правозастосовних органів держави;
- розробка нових методик та технологій діяльності правозастосовних органів держави;
- впровадження результатів науково-дослідної діяльності викладачів кафедри в практику діяльності органів державної влади, підприємств, установ і організацій та навчальний процес.
Результати науково-дослідної роботи кафедри знайшли відображення в таких наукових працях:
- Трудове право України: навч. посібник / І.Р. Вітик та ін. – Промінь, 2010. – 280 с.
- Науково-практичний коментар до Закону України «Про службу безпеки України» / І.Р. Вітик, В.Л. Костюк. – К.: вид. В. Карпенко, 2011. – 352 с.
- Права осіб з інвалідністю в Україні: науково-практичний посібник / І.Р. Вітик та ін. – К.: ПВГОІ «ІРСТ Україна», 2011. – 312 с.
- Інститут голови держави в українській конституційній традиції XVII – початок XX ст.: матеріали XII Всеукраїнської науково-практичної конференції «Формування правової держави в Україні: проблеми і перспективи». – Тернопіль: «Вектор», 2011. – С. 82–86.
- Ворожко В. П., Бернадський Б. В., Ботвінкін О. В. Нарис Історії охорони державної таємниці в Україні: Наукове видання. – К., 2012. – 188 с.
- Законопроектування: сучасні реалії та тенденції розвитку: монографія / О.Л. Копиленко, О.В. Зайчук, О.В. Богачова, В.С. Журавський та ін. – К.: Інститут законодавства Верховної Ради України, 2014. – 232 с.
- Копиленко О.Л. Реалізація реформ в Україні в контексті планування законодавчої діяльності парламенту / Законодавча діяльність Верховної Ради України: стратегія планування в умовах європейської інтеграції. – К.: Інститут законодавства Верховної Ради України, 2015. – С. 8–11.
Провідні викладачі
Основні дисципліни
» Актуальні проблеми теорії держави та права » Історія вчень про державу і право » Історія держави і права Украіни » Історія держави та права зарубіжних країн » Правознавство » Правознавство (іноземці) » Теорія держави і права » Юридична деонтологія