Кафедра землевпорядкування та кадастру
підпорядковується Інституту управління природними ресурсами
створена одночасно з відкриттям Інституту в 1998 році
Завідувач
Шапоренко Ольга Іванівна
доктор наук з державного
управління, професор
Адреса Інституту:
вул. Тютюнника, 11-А
м. Коломия
Івано-Франківська обл., 78200
Телефон:
(+38 03433) 7-07-18
Ми працюємо для Вас
Пн. – пт.: 9:00 – 18:00
Сб.: 9:00 – 16:00
Без обідньої перерви
Нд.: вихідний
Кафедра є профільною з підготовки та випуску бакалаврів та спеціалістів за спеціальністю «Геодезія та землеустрій».
Кафедра має лабораторії з геодезії, цифрової фотограмметрії з відповідним матеріально-технічним комплексом, електронними геодезичними приладами, фотограмметричну станцію «Дельта», що дозволяє проводити на сучасному рівні практичні та лабораторні заняття з використанням комп’ютерної техніки.
У 1998 році в Інституті розпочато підготовку бакалаврів та спеціалістів за напрямом 0709 «Геодезія, картографія та землевпорядкування» зі спеціальності «Землевпорядкування і кадастр», а у 2002 році було отримано ліцензію на підготовку фахівців за спеціальністю «Геоінформаційні системи та технології».
Перший випуск бакалаврів було здійснено у 2002 році, спеціалістів – у 2003-му. З того часу кафедра підготувала понад 1500 фахівців.
У 2003–2005 роках спеціальності «Землевпорядкування та кадастр», «Геоінформаційні системи та технології» було акредитовано за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» і «спеціаліст» та Інститут за III рівнем.
На даний час кафедра забезпечує підготовку бакалаврів та спеціаліствів за спеціальністю «Геодезія та землеустрій» галузі знань «Архітектура та будівництво».
Викладацький склад кафедри сформований з геодезистів, вчених-агрономів, ґрунтознавців, землевпорядників, провідних фахівців виробництва.
Викладачі кафедри постійно покращують рівень професійної підготовки – підвищують кваліфікацію у вищих навчальних закладах, обласних головних управліннях земельних ресурсів і ДП «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».
Провідні викладачі
- Савчук Наталія Василівна
- Соколова Оксана Григорівна
- Бойчук Ярослав Дмитрович
- Ілюк Василь Дмитрович
- Гереджук Іван Іванович
- Федорак Василь Іванович
- Гилка Марина Дмитрівна
- Гуменюк Ольга Юріївна
- Максимчук Тетяна Михайлівна
- Свинаренко Ярослав Володимирович
Дисципліни
» Аналіз і моделювання в ГІС » Вимірювання спеціальних геодезичних мереж » Вища геодезія » Геодезія » Геологія і геоморфологія » ГІС в кадастрових системах » ГІС і бази даних » Ґрунтознавство » Державний земельний кадастр » Держконтроль використання земель » Електронні геодезичні прилади » Забруднення земель » Законодавче забезпечення кадастру нерухомості » Земельне право » Земельні та майнові відносини » Землевпорядне проектування » Землевпорядні вишукування » Землеустрій » Інвентаризація земель » Іпотечне кредитування » Кадастр природних ресурсів » Картографія » Математична обробка геодезичних вимірів » Моніторинг та охорона земель » Організація і управління виробництвом » Основи екології » Основи містобудівного кадастру та права » Основи природокористування » Оцінка нерухомості » Планування та забудова поселень » Рекультивація земель » Ринок землі і нерухомості » Супутникова геодезія та сферична астрономія » Топографічне та землевпорядне креслення » Топографія » Управління земельними ресурсами » Фотограмметрія та дистанційне зондування
Науково-дослідна робота
Під керівництвом ст. викл. Соколової О.Г. проводиться науково-дослідна робота в студентському науковому гуртку кафедри. Результати досліджень висвітлюються на науково-практичних конференціях. Студенти беруть активну участь у всеукраїнських студентських олімпіадах.
Належна увага приділяється практичній підготовці спеціалістів. З цією метою навичок практичної діяльності студенти набувають під час проходження навчальних та виробничих практик в управліннях (відділах) Держземагентства, місцевих радах, організаціях землевпорядного профілю.
У 2013 році авторський колектив (Трускавецький Р.С. – проф., д. с.-г. н., чл.-кор. НААНУ; Вишиванюк О.Г. – доц., к. і. н.; Федорак В.І. – доц., к. е. н.; Лопатинський М.В. – доц., к. е. н.; Фокшей М.М. – доц., к. с.-г. н.; Ріпецький Є.Й. – доц., к. т. н.; Соколова О.Г., Тарасюк В.М., Бойчук Я.Д., Максименко Г.А., Гереджук І.І. – старші викладачі кафедри землевпорядкування, кадастру та ГІСТ) видав колективну монографію «Стратегія збалансованого землекористування на Прикарпатті».
У 2014–2015 навчальному році за участю викладачів кафедри було реалізовано проект «Україна – Норвегія» для слухачів програми з підвищення кваліфікації за спеціальністю «Фінансово-економічна безпека в сфері землевпорядкування та кадастру».