«ECO Fest 2011»

ECO FEST «Будь ЕКОлогічним!»

Наймасштабніша екоподія року, покликана об’єднати активну молодь, сформувати молодіжний екологічний рух і створити платформу для спілкування та обміну досвідом між учасниками, які стурбовані проблемами навколишнього природного середовища і змінами клімату, свідомо підходять до вирішення питання побудови зеленого майбутнього своєї країни

 

Фестиваль організований у форматі «barcamp» – паралельне проведення кількох майстер-класів

Важливо! Як обрати тренінг?

Дата Назва напряму фестивалю Для кого?
23 вересня 2011 року eco-study Учасників фестивалю: школярів (9–11 класи), студентів, представників екоорганізацій
Екоакції Учасників фестивалю та студентів Університету «КРОК»
24 вересня 2011 року Рух планети 24 вересня 2011 Усіх бажаючих та учасників фестивалю
25 вересня 2011 року eco-network Молодіжних екологічних організацій
eco-study І день
Програма ECO-Study
Дата: 23 вересня 2011 року
Місце проведення: Університет «КРОК»
10:00 – 10:45 Реєстрація учасників
10:45 – 11:30 Відкриття проекту
Напрям Екоособистість Екобізнес Енергія змін
Лінійка № 1
|11:30 – 12:30|
Побудова власного бренда. Лідерство Органічні продукти: користь та здоров’я для споживачів, прибуток та повага для виробників
Євген Милованов
Зробимо Україну чистою!
Юрій Пивоваренко
Ми будуємо глобальний кліматичний рух в Україні
Олег Ізюменко
12:30 – 12:45 Кава-брейк № 1
Лінійка № 2 | 12:45 – 13:45| Time-management Екологічне будівництво та де його застосовують
Андрій Бобровицький
Практика Своєї Історії – шлях від екоактивізму до еколідерства
Олена Ангелова, Сергій Єфімов
Як побудувати власний «Зелений» бізнес в Україні
Юлія Березовська
Зміни клімату, про які Ви не знаєте
Юлія Маклюк
13:45 – 15:00 Обід / міні-івенти
Лінійка № 3 | 15:00 – 16:00| Командоутворення від А до Я Обговорення питань сталого розвитку, зеленого господарства та зелених робочих місць
Іван Клод
Приклади та перспективні способи ефективного розвитку велоруху в Україні
Ірина Бондаренко
Їжа та клімат
Геннадій Мадан
16:00 – 16:30 Закриття ECO-Study
16:30 – 17:00 Вільне спілкування |Кава-брейк № 2|
17:00 – 19:00 Показ екофільмів (для бажаючих)
Рух планети 24 вересня 2011 ІІ день
Програма акції
Дата: 24 вересня 2011 року
Формат проведення: флеш-моб
Місце проведення: Михайлівська площа
10:00 Збір учасників
11:00 Початок акції-танцю
11:45 – 12:30 Прибирання на Парковій алеї

 

Михайлівська площа Києва рухатиме планету!

Танцюємо, «флеш-мобимо», прибираємо заради зеленого майбутнього.

У вигляді масового танцю за участю 200 людей буде показано планету Землю та негативний вплив змін клімату на неї. Танцювати ми будемо під наглядом ідейного керівника – головного хореографа «Майданс-2» Олександра Лещенка. За допомогою своїх рук та «екологічно-дружніх» допоміжних засобів активісти «Рухай Планету» приберуть зелену зону біля Паркової алеї. Веган-кейтеринг забезпечать учасники українського веган-руху «Морквоїди» під акомпанемент акустичного концерту групи «Несамостійний друг». Приєднуйтеся до нас, танцюйте, рятуйте планету і отримуйте від цього задоволення!

eco-network ІІІ день
Програма Eco Network
Дата: 25 вересня 2011 року
Місце проведення: Університет «КРОК»
Головний тренер: Руслан Краплич
09:00 – 10:30 Презентація екопроектів
10:30 – 11:00 Кава-брейк № 1
11:00 – 12:30 Лідерство, навички лідера та планування
12:30 – 13:00 Кава-брейк № 2
13:00 – 14:30 Проектний менеджмент: як створити та організувати свій проект і досягти результату
14:30 – 15:00 Обід
15:00 – 17:00 Фандрейзингові кампанії, розуміння донора\спонсора\благодійника

Наші спікери:

Ірина Бондаренко, голова Асоціації велосипедистів Києва.

Займається впровадженням ідей та практик сталого розвитку транспорту в Києві та Україні. Також є прес-секретарем Національного екологічного центру України, де висвітлює питання атомної енергетики, глобальних змін клімату, збереження біорозмаїття тощо. За фахом Ірина журналіст, публікується в різних виданнях на теми розвитку транспорту, веде блог про велосипедне життя Києва на порталі «Кореспондент.нет».

Назва виступу: «Приклади та перспективні способи ефективного розвитку велоруху в Україні». Приклади вдалих кампаній, які проводить Асоціація велосипедистів Києва задля розвитку велоруху в Києві та Україні, та цікаві ідеї, що можна робити далі і навіщо. Збір велосипедних ідей учасників та пошук волонтерів.

Юрій Пивоваренко, громадський активіст, патріот, шукач єдності духовного з матеріальним.

«Пишаюся тим, що вже півтора року працюю в класній команді Greencubator, разом із якою провів більш ніж 12 заходів по всій Україні – створив майданчики для зустрічі активних цікавих людей :) З 2010 року на практиці займаюся тим, щоб зробити наш спільний життєвий простір чистим, щоб дати більше місця красі. Став частиною команди однодумців, яка організувала ряд акцій із прибирання зелених зон від сміття. 16 квітня наша акція «Зробимо Україну чистою!» зібрала понад 21000 учасників у 53 містах України».

Назва виступу: «Зробимо Україну чистою!» – вклад тисяч людей у процвітання країни».

«Кожна людина може стати частиною позитивних змін. Кожен із нас має усвідомити свій вплив на все, що відбувається навколо. Ми просто стали діяти. Почали з малого, щоб поступово вийти на всеукраїнський рівень. Ділимося досвідом».

Євген Володимирович Милованов, голова правління Федерації органічного руху України.

У 1993 році закінчив Канзаський університет (США), кандидат економічних наук.

Працює в галузі сільського господарства з 1991 року. Має досвід роботи на керівних посадах Міністерства аграрної політики України. Займається різними аспектами органічного виробництва, торгівлі та іншими сторонами розвитку органічного руху в Україні і світі з 1998 року. Співзасновник Федерації органічного руху України.

Назва презентації: «Органічні продукти: користь та здоров’я для споживачів, прибуток та повага для виробників».

Органічні продукти стають все більш популярними. Численні дослідження свідчать про те, що в Європейському Союзі попит на органічні продукти зростає більш ніж на 10% за рік. Цього року в США батьки почали купувати своїм дітям органічних продуктів на 41% більше, ніж минулого. Незважаючи на те що в нашій державі суспільство порівняно недавно почало усвідомлювати, що ж таке органічні продукти і чим вони вигідно відрізняються від більшості інших продуктів на полицях, український ринок споживання сертифікованих органічних продуктів вчергове подвоївся за рік. Про особливості виробництва, торгівлі та реалізації органічних продуктів йдеться в презентації Є.В. Милованова.

Юлія Березовська отримала диплом магістра міжнародної економіки у Київському інституті міжнародних відносин Національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Раніше Ю. Березовська отримала диплом бакалавра екології в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Із 2004 до 2007 р. працювала діловим журналістом, поєднуючи роботу на телебаченні та в провідних економічних видавництвах. Зокрема, працювала в ділових журналах «Контракти», «Власть Денег», «Економічна правда», а також у низці галузевих видань. У 2007 р. увійшла до трійки кращих економічних журналістів на телебаченні України, згідно з рейтингом «PRESSзвание».

У 2007–2008 рр. – керівник проекту та ведуча інформаційно-аналітичної програми на телеканалі UBC (Ukrainian Business Channel).
Із 2005 до 2007 р. – економічний журналіст і редактор економічних спецвипусків телеканалу «Інтер» (програми: «Подробиці», «Подробиці: економічний огляд», «Подробиці тижня»).
У 2007 р. почала працювати керівником проекту в Fuel Alternative LLC.
Із 2009 р. – виконавчий директор Центру відновлювальної енергетики Fuel Alternative і видавець журналу про ринок чистих технологій CleanTech.
Засновник Міжнародного форуму чистих технологій в Україні ECOSMART та конкурсу ділових і соціальних «зелених» проектів Green Awards Ukraine.
У червні 2011 р. ECOSMART-2011 отримав премію Ukrainian Event Awards у номінації «Краща міжнародна подія» в Україні. У рамках якого вперше в Східній Європі був здійснений підрахунок «карбонового сліду» заходу, також був реалізований проект офсетінга (нейтралізації) карбонових викидів Форуму.

Майстер-клас на тему «Як побудувати власний «зелений» бізнес в Україні».

Екопренерство в Україні лише починає зароджуватись. Незважаючи на не зовсім сприятливі фактори для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, «екологічна» складова додає новим проектам конкурентних переваг. Головні напрямки розвитку «зеленого» бізнесу, потенціал розвитку яких в Украіні очевидний уже сьогодні, – це проекти у сфері відновлювальноі енергетики, біолегпрому, органічна харчова продукція, обладнання та технології водоочистки, проекти у сфері переробки відходів та ін. Протягом доповіді ми проаналізуємо кожен із напрямків та розкажемо, що обов'язково потрібно враховувати для побудови успішної моделі бізнесу.

Олена Ангелова (Полтава), екологічний активіст, еколог-науковець (працює у сфері сталого розвитку).

Сергій Єфімов (Київ), психолог, тренер, музикант, підприємець, активіст рухів «350.org», «Люди за права тварин».

«Практика Своєї Історії – шлях від екоактивізму до еколідерства»

Лідери всіх епох спираються на розповідь, щоб надихнути людей усіх культур, віросповідань, професій та класів. Історії, які вони розповідають, як правило, глибоко емоційні, особливо коли вони діляться своєю особистою історією.

Це не курс публічних виступів, повідомлень або презентацій. Цей майстер-клас вчить, як виявити свій «жар» ізсередини, а не як застосовувати «глянець» ззовні.

Ми обговоримо теорію, проаналізуємо приклади і потренуємося складати свої історії.

Як Ви можете вести за собою інших, якщо вони не знають, хто Ви, звідки Ви родом і які у Вас цінності? Оволодіння мистецтвом суспільної розповіді дозволяє встановити твердий ґрунт з людьми, з якими Ви співпрацюєте та маєте спільні цілі. Кожен з нас має історію, щоб сказати, що може вести інших до дій. Своя Історія є першою частиною суспільної розповіді, де Ви дізнаєтеся, як донести, чому Ви прагнете бути лідером у Вашому русі.

Геннадій Мадан, активіст ініціативи «Люди за права тварин» (Київ).

Лекція (або майстер-клас) «Їжа та клімат».

Людство складається з окремих людей. Є люди, від вибору і дій яких залежить багато чого. Проте є дії, які кожен із нас робить декілька разів на день і які суттєво впливають на клімат Землі.

Ця лекція про те, як повсякденний вибір, чим поласувати на обід, є також і вибором – бути людству чи ні.

Руслан Краплич

Руслан є автором 15 книг, більшість із яких присвячені фандрейзингу й розвитку неприбуткових організацій, понад 300 наукових та публіцистичних статей, 14 тренінгових курсів із питань стратегічного планування, соціальної корпоративної відповідальності, проектного менеджменту, лідерства, соціального маркетингу, локального фандрейзингу, активізації громад, соціального партнерства, волонтерства, зв’язків із громадськістю, підготовки тренерів тощо.

Руслан за першою освітою – режисер-педагог, культуролог. Закінчив Рівненський державний інститут культури, факультет театральної режисури.

Пізніше отримав сертифікат вдосконалення кваліфікації менеджера за спеціалізацією «Динамічне управління у проектному менеджменті» від українського відділення Всесвітнього банку реконструкції та розвитку.

Крім того, Руслан навчався у Каліфорнійському державному університеті і в 2001 році отримав там сертифікат лобіювання інтересів НДО.

Проходив ряд тренінгів для тренерів: Каунтерпарт Інтернешинал (Україна), Фонд «Освіта для демократії» (Польща).

Кваліфікований як тренер у 1997 році, як автор тренінгового курсу – у 1998 році, проходив кваліфікаційні тренінги FED у 2000 та 2001 роках.

Очолював Антикризову гуманітарну програму з липня 2009 року (з моменту її створення) до червня 2011 року.

Громадську діяльність розпочав із голодування студентів 1990 року, після чого очолював низку відомих і впливових в Україні громадських і доброчинних організацій.

У якості експерта Руслан працював за запрошеннями Програми партнерства Альянсу Каунтерпарт (програма, фінансована USAID), Програми розвитку та інтеграції Криму ООН, Української освітньої програми ринкових реформ (програма, фінансована USAID), Фонду «Євразія», Міжнародного фонду «Відродження», Програми розвитку ООН, Програми «Партнерство за прозоре суспільство» (програма, фінансована USAID), ISAR – Єднання, Європейської комісії, Форуму Сюд (Швеція), Світового банку, ОБСЄ, МОМ, програм Європейської комісії та ін.

Руслан Краплич має досвід роботи експертом та тренером і в інших країнах: Грузії, Білорусі, Молдові, Росії, Польщі, Словаччині, Угорщині, США.

З 2000 до 2006 року він є членом Контактної групи Світового банку з обговорення Стратегії допомоги Україні, яку з 2007 року перетворили на «Стратегію партнерства з Україною» і діяльність якої подовжено до 2011 року.

Людина, яка знаходить час для навчання та передачі досвіду, щоб Ваша організація функціонувала більш ефективно.

Блог: http://kraplych.blogspot.com/

Бобровицький Андрій, практикуючий еколог та адепт екобудівництва.

Експерт із питань екологічного будівництва, керівник об’єднання «ХатаБобрів». Понад 10 років працює на будівельному майданчику, понад 6 років використовує місцеві натуральні матеріали: саман, зруб, мазанка, землебит, strawbale, cordwood, earthbag, strawclay та інші.

У процесі пошуку та розробки технологій для вирішення житлового питання здобув досвід, що дозволяє знизити вартість будівництва житла на 30–40%. Четвертий рік читає лекції та проводить практичні семінари на основі будівельних об’єктів, консультує організації та приватних осіб із питань використання натуральних матеріалів для спорудження стін.

Ізюменко Олег, координатор руху «350.org» на пострадянському просторі.

Засновник і виконавчий директор Wake-Up Call, координатор міжнародного кліматичного руху «350.org» на пострадянському просторі. Навчався на міжнародній магістерській програмі LUMES у галузі екологічних наук у Лундському університеті (Швеція). Був співголовою місцевого студентського відділення Зеленої партії Швеції, активістом студентської спілки «Нація Смоланду» і місцевої екологічної організації «Стійкий університет». Працював у міжнародних природозахисних організаціях (Грінпіс і WWF Росії).

У 2008 році зібрав і координував першу в історії міжнародних переговорів ООН з клімату молодіжну делегацію на COP14 від Росії та Білорусі, а також був одним з організаторів і лідерів молодіжної делегації на COP14 від Швеції. Із 2009 року є членом глобальної команди «350.org». Того ж року спільно із Свеном Хейбелем заснував соціальне підприємство Wake-Up Call, основною місією якого є натхнення нового покоління молодих лідерів, які б у найближчі кілька десятиліть здійснили перехід до сталого суспільства. Координує роботу команди із 20 осіб, які працюють в регіональних відділеннях Wake-Up Call в Сканії, Стокгольмі та Гетеборзі.

Іван Клод, незалежний консультант, економіст.

Спеціалізується на Agenda 21, рішення проблем, управління проектами, аналіз, оцінка і реалізація проектів. Agenda 21 – всеосяжний план дій, що повинні бути впроваджені на глобальному, національному та місцевому рівнях системи Організації Об'єднаних Націй, урядів і груп в кожній сфері щодо впливу людини на навколишнє середовище.

Працює з UNCTAD, а також з урядами та державними установами над різноманітними проектами з 2001 року. Працював над різними проектами в Мадагаскарі, Південній Африці, Камеруні, Тунісі, Нігерії, Беніні, Сенегалі, Румунії, Росії та Сербії.

Іван Клод у даний час працює в організації, діяльність якої спрямована на здійснення Agenda 21 і сталого розвитку в усьому світі та проведення дослідження, навчання, інформування і використання різних інструментів, а також програмного забезпечення та спеціалізованих рішень для досягнення поставленої цілі.

Лекція: «Обговорення з питань сталого розвитку, зеленого господарства та зелених робочих місць».

Формат: 3 коротких презентації, потім питання-відповіді.

Юлія Маклюк, координатор Міжнародного кліматичного руху «350.org» в регіонах України.

Тема: «Зміни клімату, про які Ви не знаєте».
За останні 50 років світ змінився більше, ніж за тисячоліття перед тим. Тане Арктика, зникають найбільші ріки, занепадають економіки країн. Підбірка шокуючих фактів про найбільшу катастрофу, спровоковану людиною. А також перелік негайних дій, щоб зупинити кліматичну кризу.

Віримо, що серед усієї різноманітності заходів Ви знайдете свій напрям розвитку ЕКOлогічності!

Макухін Роман Олександрович, керівник проекту групи органічних компаній «ЕтноПродукт»

Лекція (або майстер-клас) «Їжа та клімат».

Людство складається з окремих людей. Є люди, від вибору і дій яких залежить багато чого. Проте є дії, які кожен із нас робить декілька разів на день і які суттєво впливають на клімат Землі.

Ця лекція про те, як повсякденний вибір, чим поласувати на обід, є також і вибором – бути людству чи ні.

Має ступінь MBA Бельгійської бізнес-школи. В органічному сільському господарстві з 2008 року. До 2008 року займався технологічними та медійними проектами.

Тема виступу: «Пермакультура в умовах міста. Приклади компанії: органічне молоко, мед».

Євгеній Савельєв

Керівник проектної групи:
Євгеній Савельєв
моб.: 093-585-47-89
[email protected]


Гурський Дмитро

Координатор проектної групи:
Гурський Дмитро
моб.: 095-558-85-72
[email protected]


Контактна інформація «SPG»:
03113, Київ,вул. Лагерна, 30-32,
каб. 144, 316
тел.: (+38 044) 455-57-12 (вн. 113)