Професія «банкір»

Нагорний Іван

Нагорний Іван

Начальник Київського регіонального управління АТ «Сбербанк Росії»

Стисла професійна біографія:

«Кар’єрний» банкір із трудовим стажем 30 років.

Хто такий банкір?

«Банкір» – це об’єднавче поняття, що пов’язане з місцем роботи в банку, але не обмежується лише ним. Це людина, яка здійснює безпосередній вплив на діяльність банку або володіє ним і має чималий досвід у банківській сфері. Це топ-менеджери, такі як голови правлінь, їхні заступники, а в системних великих банках до даної категорії можна віднести і начальників департаментів, управлінь.

Назвіть плюси та мінуси професії банкіра

Плюси:
Талановитим і кваліфікованим спеціалістам досить реально зробити швидкий кар’єрний злет.

Спеціаліст може самостійно обирати шлях свого розвитку і отримавши досвід за одним напрямом згодом змінити його на суміжний.

Мінуси:
Висока відповідальність, відсутність права на помилку, ненормований робочий день.

У яких установах може працювати банкір?

Випускник із банківською освітою може знайти роботу в фінансових установах, страхових компаніях, кредитних організаціях, а після здобуття певного досвіду в банку займати позиції відповідальних за взаємодію з банками в потужних компаніях.

Якими особистими якостями, на Вашу думку, повинен володіти банкір?

Він повинен бути ерудованим, відповідальним, порядним, разом з тим комунікабельність, харизматичність, вміння знаходити підхід до різних людей та дисциплінованість достойно завершать образ успішного банкіра.

Сучасний банкір повинен мати хорошу професійну освіту та вміти розбиратися не лише в людях, а й у житті і психології людей.

Скажіть, на яку заробітну плату слід розраховувати людині, яка обрала для себе професію банкіра?

Протягом останніх 10 років професія банкіра входить до трійки найбільш високооплачуваних професій в Україні.

Тому кожен, хто обрав для себе цей шлях, може сподіватися, що він не помилився, якщо його супутниками будуть допитливість, працелюбність і професійна дисциплінованість.

Опишіть трьома реченнями Ваш робочий день

Завжди в турботах банку і своїх підлеглих.

Час розписаний по хвилинах.

Обідня перерва використовується для ділових зустрічей і переговорів.

Чи можете ви розвінчати декілька найпоширеніших міфів про професію банкіра?

Існує багато міфів про банкірів, найпоширеніші з них:

  • Банкір – це професія, пов’язана з грошима. Насправді робота банкіра пов’язана з інформацією, а гроші – це своєрідний носій інформації.
  • Працюючи в банку можна швидко і легко заробити великі статки. Можу з досвіду сказати, щоб досягнути успіху у фінансовій сфері, недостатньо бути лише професіоналом, треба проявляти ініціативу і безперервно розвиватися, вдосконалювати свої знання, цікавитися не лише нюансами обслуговування клієнтів, нормативними документами і законодавством, а й технологіями виробництва клієнтів – чи то продукти харчування, чи виготовлення сталі.