Професія «бухгалтер»

Анна Головко

Анна Головко

Головний бухгалтер ТОВ «КЛІНІКА ПРОФІМЕД»

Стисла професійна біографія:

Із 2007 року бухгалтерське та податкове обслуговування підприємств у сфері оптової торгівлі, надання медичних послуг, організації тренінгів; бухгалтерське та податкове обслуговування СПД ФО-П на спрощеній системі оподаткування та на загальній системі оподаткування.

Хто такий бухгалтер?

Бухгалтер – це друга особа на підприємстві після директора, відповідальна за фінансово-господарську діяльність підприємства.

Назвіть плюси та мінуси професії бухгалтера

Плюси: цікава робота, можливості вирішення нестандартних ситуацій, отримання додаткового доходу, поєднання кар’єри та сім’ї.

Мінуси: недосконалість податкового законодавства, часта зміна законодавчих норм; потреба в постійному удосконаленні власних знань.

У яких установах може працювати бухгалтер?

На підприємствах будь-яких форм власності та різної величини. У фізичних-осіб підприємців, які не ведуть бухгалтерського обліку самостійно.

Якими особистими якостями, на Вашу думку, повинен володіти бухгалтер?

Відповідальність, уважність, здатність виконувати роботу якісно і вчасно, аналітичні навички, здатність швидко навчатися, постійно удосконалювати рівень знань, комунікативні навички, суворе дотримання конфіденційності інформації, орієнтація на задоволення потреб клієнтів.

Скажіть, на яку заробітну плату слід розраховувати людині, яка обрала для себе професію бухгалтера?

Заробітна плата бухгалтера залежить в першу чергу від кваліфікації, конкуренції на ринку праці та специфічних навичок, досвіду роботи. Також має значення те, чи це робота на окремій ділянці обліку чи повне ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.

Опишіть трьома реченнями Ваш робочий день

Перевірка стану рахунків, здійснення платежів, робота з первинними документами та складання звітності (за необхідності).

Чи можете ви розвінчати декілька найпоширеніших міфів про професію бухгалтера?

  • Робота бухгалтера малооплачувана і непрестижна. Будь-який рядовий бухгалтер завжди має шанс піднятися кар'єрними сходами і зайняти позицію головного бухгалтера, фінансового аналітика, аудитора, податкового консультанта, фінансового директора.
  • Працівники бухгалтерії весь день нічого не роблять, а тільки перемивають кісточки іншим співробітникам. У бухгалтера на підприємстві протягом дня достатньо роботи, а тим паче у звітний період, тому йому просто ніколи пліткувати.
  • Необов’язково бухгалтерії навчатися у ВНЗ, а можна закінчити курси та бути кваліфікованим працівником. Курси з бухгалтерії дають лише мінімум знань. Вища освіта дозволяє аналізувати, прогнозувати та прораховувати ситуацію наперед, а не просто вирішувати ситуацію, яка вже виникла.